A Vernee alig néhány éves cég, de már nagyon remek telefont letett az asztalra. Jelenleg nekem is ilyen márkájú telefonom van, erőben egyel a most bemutatandó Apollo alatt.

 

Ahogy a címben már jeleztem a processzor egy tízmagos Helio X25, szemben a Mars nyolcmagos P25 egységével szemben. Az órajel itt is, ott is bődületes, 2,5 GHz. A Helio 4 GB LDDR3 memóriát és 64 GB eMMC 5.1 háttértárat kapott, ezen kívül van benne egy dedikált videogyorsító is, egy Mali T880 GPU személyében. A háttértár kapcsán felhívják a figyelmünket arra, hogy az eMMC flash memória modulok akár 2,5 GHz-ig skálázódhatnak, így a programok betöltődése akár 20 százalékkal gyorsabb lehet, mint a Huawei P10 esetén. A gyári ajánló szerint a telefon 102 233 Antutu pontszámot kapott, ezen belül a 3D képesség 19 305-, a processzor 32 018-, a memória 7619 pontot ért el.

A következő nagy dobás a kijelző! Bár mostanában általánosnak tekinthető, hogy az erős vas fölé Full HD, vagyis 1920 x 1080 pixeles panel kerül, a Vernee-nél úgy gondolták ez nem lesz már elég. Emiatt az Apollo egy 2K felbontású kijelzőt kapott. A változatlan képátló mellett a drasztikusan megemelkedő képpontszám 538 PPI-s pixel sűrűséget eredményez, ami kimondottan alkalmassá teszi arra, hogy VR szemüvegekben használjuk. A leírás szerint a kijelző panelje LTPS technológiára épül, ami az NTSC színtér esetén 95 százalékos lefedettséget ígér, ráadásként magas, 1500:1-hez kontrasztarányt és 500 nit fényerőt kapunk. ezeknek a tulajdonságoknak hála a telefon jól olvasható napfényben is.

Ha még nem lenne elég a jóból lássuk a hátlapi kamerát. Az optika alatt az egyik legjobb Sony szenzor, az 1/1.24 méretű IMX230 CMOS rejtőzik. Ez egy 21 megapixeles megoldás, amivel teljes értékű 4K felvételeket készíthetünk! Az apertura f/2.2-es. A kamera auto focus funkciója is elég kellemes, a kép élességének beállításához elegendő 0,17 másodperc. Az előlapi kamera "csak" 8 megapixeles Sony szenzorra épül, de a gyártó ehhez is tett egy kis pluszt. A fényképező egy 84 fokos, széles látószögű optikát kapott, hogy mind elférjünk a csoportképen. Ezen kívül kapunk HDR funkciót is, hogy a kép kellően plasztikus legyen és jó kontrasztarányt kapjunk.

A képességek maradéka már senkit nem fog meglepni, hiszen a Bluetooth, a wifi vagy a szenzorok sokasága, mint a gravitációs szenzor, a giroszkóp vagy az ujjlenyomat olvasó már kötelező darabok, főleg egy a fenti képességekkel megáldott telefonba. Rádiók terén sem lesz panasza annak aki megveszi, hiszen az összes lényeges mobilnetes frekvenciát megtaláljuk benne, így a hazánkban támogatott B20 800 MHz-et is. Ez garantálja azt, hogy ahol a 4G/LTE kapcsolat elérhető az országban ott ezzel a telefonnal el is fogod érni!

A bemutató végére maradt az ár. Ahogy a ajánló elején írtam az árcédula nagyon barátságosra sikerült, egy dollárral 200 alatt marad, szóval pontosan 199 dollár. Ez teljesen pontosan azt jelenti, hogy a telefon kezelési költséggel és ÁFA-val együtt is csak 69 500 forint, ami tekintve, hogy a lényegében minden területen gyengébb képességekkel bíró Huawei P10 130 ezer magasságában kezdődik borzasztóan jó ár!

 

További információk, képek és vásárlás itt: Vernee Apollo 4G Phablet